Co to jest śniadanie networkingowe

Śniadanie networkingowe, to nie tylko biznesowe spotkanie, integracja czy konferencja, a zorganizowane wydarzenia dla ludzi z konkretnej branży. Podczas tego eventu, uczestnicy mają okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o tym, z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego dnia.

  • Po co organizuje się śniadanie?

Organizacja eventu ma na celu stworzenie okazji do dzielenia się swoją wiedzą, prezentacji swoich usług innym przedsiębiorcom oraz wymiany kontaktów. Połączenie swobodnych rozmów przy kawie i porannym posiłku daje doskonałą możliwość rozpoczęcia intratnych relacji biznesowych.

W zależności od potrzeby organizacja spotkania może odbywać się cyklicznie lub tylko w wyjątkowych okolicznościach – premiera produktu, nowa usługa, określone wydarzenia gospodarcze. Niektóre śniadania mają charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszystkie zainteresowane osoby (po uprzednim dokonaniu rejestracji i opłaty wpisowej), na inne wysyłane są zaproszenia do konkretnych przedsiębiorców, a udział w nich jest bezpłatny.

Ważnym elementem śniadań biznesowych, prócz sesji networkingowych, są sesje szkoleniowe. Dają możliwość zdobywania nowej wiedzy, poszerzania kompetencji, są źródłem inspiracji i nowych pomysłów.

  • Kiedy najlepiej zaplanować spotkanie?

Śniadania rozpoczynają się zwykle wczesnym rankiem. Poranna organizacja eventu pozwoli każdemu uczestnikowi opuścić salę i dotrzeć do biura jeszcze przed południem, aby jeszcze tego samego dnia podzielić się swoimi wrażeniami czy spostrzeżeniami z przełożonym i współpracownikami. 

  • Gdzie odbywają się spotkania

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest ważną częścią planowania wydarzenia. Spotkania te odbywają się w restauracjach, salach konferencyjnych czy szkoleniowych. Popularne są również usługi obiektów hotelarskich i towarzyszących. Ważne, by były to punkty łatwo dostępne, z darmowym miejscem parkingowym, najlepiej poza ścisłym centrum miasta. Oferty sal konferencyjnych oraz innych obiektów są na tyle szerokie, że znalezienie idealnego miejsca nie powinno stanowić trudności. Pikniki firmowe będą świetnym wyborem na cieplejsze pory roku.

  • Jak wygląda agenda śniadania

Przebieg spotkań może być różny, ale łączy je wcześniej zaplanowany przebieg wydarzenia. Niektóre z nich rozpoczynają się od wspólnego posiłku, serwowanego często w formie bufetu. Po zjedzeniu śniadania przychodzi czas na swobodne rozmowy, wymianę kontaktów, czasem także na prezentacje wybranych prelegentów. Zdarza się także, że posiłek oraz integracja są zwieńczeniem poprzedzającej go części biznesowej (podczas której uczestnicy mają do dyspozycji bufet z kawą, herbatą, zimnymi napojami i słodkimi przekąskami).

Pomoc

Jeśli chciałbyś zorganizować jednorazowo lub cyklicznie tego typu spotkanie, zgłoś się do nas.

Posiadamy bazę obiektów, które zaoferują Ci bardzo dobre warunki przeprowadzenia śniadania biznesowego. Podpowiemy także jak ułożyć harmonogram by w luźnej, przyjaznej,  sprzyjającej nawiązywaniu nowych kontaktów atmosferze, osiągnąć postawione cele.

Zapraszamy do kontaktu:info@konflinx.pl

2023-08-28