Czym jest Venue Hunting?

Venue Hunting, czyli dosłownie „polowanie na miejsce”, to proces poszukiwania idealnej lokalizacji na różnego rodzaju wydarzenia – od konferencji i spotkań biznesowych, przez wesela i przyjęcia okolicznościowe, aż po koncerty i festiwale. Choć nazwa może wydawać się prozaiczna, w rzeczywistości jest to skomplikowany i wieloaspektowy proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość, dostępność, infrastruktura, budżet i specyficzne wymagania organizatorów. Tylko w ten sposób będzie można wybrać najlepsze sale i hotele konferencyjne

 

Charakterystyka Venue Hunting – co kryje się za tym procesem?

 

Venue Hunting to coś więcej niż tylko znalezienie wolnej przestrzeni na określoną datę. Proces ten obejmuje kilka kluczowych elementów, które mają bezpośredni wpływ na sukces organizowanego wydarzenia, niezależnie od tego, czy będą to jubileusze i gale firmowe , czy różnego rodzaju konferencje. Planując organizowanie konferencji , trzeba mieć na uwadze takie kwestie jak:

 1. Lokalizacja –centralne położenie jest często kluczowe, zwłaszcza w przypadku konferencji i spotkań biznesowych. Dobre skomunikowanie, bliskość lotnisk, dworców kolejowych czy hoteli to istotne aspekty, które mogą zdecydować o wyborze konkretnego miejsca, także gdy organizuje się k onferencje za granicą
 2. Wielkość i układ przestrzeni – każde wydarzenie ma swoje specyficzne wymagania dotyczące przestrzeni. Dla konferencji ważna będzie odpowiednia liczba sal konferencyjnych i ich pojemność, natomiast dla wesela znaczenie będą miały również aspekty estetyczne i możliwość elastycznego zagospodarowania przestrzeni.
 3. Infrastruktura techniczna – w dzisiejszych czasach niemal każde wydarzenie wymaga wsparcia technicznego – od nagłośnienia i oświetlenia, przez dostęp do internetu, aż po bardziej zaawansowane rozwiązania AV (audiowizualne). Profesjonalne wyposażenie techniczne to podstawa, gdy organizuje się wyjazdy integracyjne dla firm
 4. Dostępność – oprócz samej dostępności miejsca w określonym terminie, ważna jest również łatwość dostępu dla uczestników, w tym dostępność miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.
 5. Koszty – budżet to jeden z najważniejszych aspektów, który determinuje wybór miejsca. Oprócz samego kosztu wynajmu przestrzeni trzeba uwzględnić także dodatkowe opłaty za usługi dodatkowe, takie jak catering, dekoracje czy wynajem sprzętu bądź organizacja wydarzeń motywujących, gdy organizuje się wyjazdy incentive .

Mając to wszystko na uwadze, łatwiej będzie myśleć o znalezieniu idealnego miejsca pod firmowy event. 

 

Jak skorzystać z Venue Hunting?

 

Jeśli zastanawiasz się, jak „zapolować na lokalizację”, sprawdź jak działa Konflinx . Mamy doświadczenie w temacie i swoje działania opieramy o kilka kolejnych kroków:

 1. Określenie potrzeb i wymagań – na samym początku należy dokładnie określić, czego potrzebujesz od miejsca, które zamierzasz wynająć. Ważne jest, aby zrozumieć specyficzne wymagania wydarzenia, takie jak liczba uczestników, charakter wydarzenia, potrzebne udogodnienia techniczne oraz budżet.
 2. Badanie rynku – następny krok to przeprowadzenie szczegółowego badania rynku. Nasza agencja dysponuje bazą danych sprawdzonych lokalizacji, dlatego sprawdzi, które oferty będą dla Ciebie atrakcyjne.
 3. Wizyty na miejscu – przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odwiedzić kilka wybranych miejsc. Wizyty te pozwalają na ocenę przestrzeni, rozmowę z zarządcami oraz omówienie szczegółów współpracy.
 4. Negocjacje warunków – po wybraniu miejsca należy przystąpić do negocjacji warunków umowy. Ważne jest, aby uzgodnić wszystkie szczegóły, takie jak zakres usług, terminy, warunki płatności oraz ewentualne kary umowne za odstąpienie od umowy.
 5. Logistyka i planowanie – po podpisaniu umowy rozpoczyna się etap szczegółowego planowania logistycznego. Należy ustalić harmonogram wydarzenia, zaplanować rozmieszczenie sprzętu i dekoracji oraz zorganizować wszelkie usługi dodatkowe.

Opierając się na tych kilku krokach, można liczyć na to, że uda się dobrze zorganizować wydarzenie i znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. W naszej bazie mamy sale konferencyjne w górach , sale konferencyjne nad jeziorem , sale konferencyjne na Mazurach , sale konferencyjne nad morzem i sale konferencyjne na wsi , więc to znalezienie dobrej lokalizacji powinno się udać. 

 

Dlaczego Venue Hunting to dobre rozwiązanie?

 

 1. Profesjonalizm i komfort – skorzystanie z profesjonalnych usług Venue Hunting pozwala na zaoszczędzenie czasu i stresu związanego z samodzielnym poszukiwaniem miejsca. Profesjonaliści dysponują szeroką wiedzą i doświadczeniem, co pozwala na znalezienie idealnej lokalizacji zgodnie z określonymi wymaganiami.
 2. Optymalizacja kosztów – dzięki znajomości rynku oraz umiejętności negocjacji, agencje zajmujące się Venue Hunting mogą wynegocjować korzystniejsze warunki finansowe, co pozwala na optymalizację budżetu wydarzenia.
 3. Dostęp do ekskluzywnych lokalizacji – profesjonaliści z branży eventowej często mają dostęp do unikalnych i ekskluzywnych miejsc, które nie są powszechnie dostępne. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie wydarzenia w wyjątkowej i prestiżowej lokalizacji.
 4. Kompleksowe wsparcie techniczne i logistyczne – w ramach usług Venue Hunting organizatorzy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, obejmujące nie tylko wynajem przestrzeni, ale także zapewnienie wszelkich potrzebnych usług dodatkowych, takich jak catering, dekoracje, czy obsługa techniczna.
 5. Personalizacja wydarzenia – skorzystanie z usług Venue Hunting pozwala na dostosowanie miejsca i jego aranżacji do specyficznych potrzeb i oczekiwań organizatorów, co przekłada się na wyjątkowy charakter wydarzenia i zadowolenie uczestników.

Podsumowanie – poluj na idealne miejsca z pomocą Konflinx

Venue Hunting to proces, który znacznie ułatwia organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń, od małych spotkań biznesowych, po duże imprezy okolicznościowe. Dzięki profesjonalnemu podejściu i znajomości rynku można znaleźć idealne miejsce, które spełni wszystkie oczekiwania organizatorów, zapewniając jednocześnie optymalizację kosztów i komfort organizacji. To kompleksowe podejście sprawia, że Venue Hunting staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, docenianym zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne planujące swoje wyjątkowe wydarzenia.

2024-07-04