Jak i gdzie zorganizować podsumowanie roku w firmie

Wchodzimy w dwa ostatnie miesiące roku 2023, jednak grudzień zwykle jest okresem obarczonym spowolnieniem prac, zamknięciami kontraktów i podsumowaniem współpracy wielu firm.

Wiele spotkań dotyczyć będzie analiz, jakie były sukcesy i czym borykała się organizacja w mijającym roku. Firmy organizują często duże i wystawne przyjęcia, bankiety biesiady, inne mniejsze spotkania. Warto zastanowić się nad wartością takiego przedsięwzięcia oraz jak dobra organizacja takiego wydarzenia mogłaby zmotywować zespół i jaki scenariusz zaplanować.

Wybór miejsca

Ściśle uzależniony jest od ilości osób. Podsumowanie roku w przeciwieństwie do tradycyjnego spotkania wigilijinego ma charakter bardziej oficjalny i założyć możemy zdecydowanie wyższą frekwencję. Najbardziej uniwersalnym wyborem byłyby sale konferencyjne i bankietowe, jakie oferują hotele. Ich elastyczność, pod względem wielkości sal i ich modyfikacji gwarantują, że nawet nieprzewidziane w pierwszej fazie okoliczności, z pewnością dadzą się szczęśliwie rozwiązać.

Określenie budżetu

Spotkania tego typu przypadać mogą w godzinach pracy lub jeśli chcemy wyróżnić pracowników lub nadać spotkaniu charakter uroczysty, lepiej zaplanować go w połączeniu z niezapomnianą kolacją, niecodziennym show czy po prostu zabawą.

Oprawa miejsca

Elementy wystroju  związane z marką czy spójna kolorystyka gadżetów,  produktów, korzystne  wyeksponowanie grafik, przyciągających uwagę i dodających wizerunkowi firmy profesjonalizmu są niezwykle pożądane. Nawet na wewnętrznych spotkania identyfikacja pracowników z firmą jest szalenie ważna. Doświadczony zespół obsługujący wydarzenie powinien podołać aranżacji i przygotowania sali zarówno od strony wystroju, ale i jego audiowizualnej szaty.  

Scenariusz

Najlepiej gdy tego typu spotkanie otwiera właściciel firmy lub jego zarząd, a późniejsza agenda odpowiada celom stawianym spotkaniu. Zwykle narracja koncentruje się na ludziach, którzy tworzą firmę. Zaczynając od kierowników – podkreśla ich wyniki, kompetencje. Kolejny punkt spotkania mógłby być analizą, w jakich szkoleniach i działaniach rozwojowych brali udział w poprzednim roku oraz gdzie powinni zainwestować w rozwój w najbliższych miesiącach. Kulminacyjnym punktem takiego podsumowania powinien być moment, w którym przyznaje się uznaniowe premie roczne dla zespołu. Odpowiednia ku temu jest szczególnie końcówka roku, gdy znane są już wyniki i to one motywują pracowników do przyszłych zadań.

Poczęstunek i zabawa

Te elementy zdecydowanie sprzyjają podtrzymywania aktywności i celebracji wydarzenia. Komfort i atmosfera pobytu oraz smaczne jedzenie rzutują na odbiór całości wrażeń. Dlatego ważnym jest dobrze zaplanować gdzie się spotkać oraz co podać gościom. Zatem warto pamiętać o rezerwacji sali z wyprzedzeniem - zwłaszcza w dużych miastach najlepszych obiektów cieszących się dużą popularnością.

Inwestycja w oficjalny event przynosi pozytywne efekty długoterminowe i nie należy na nim oszczędzać. Warto zadbać o każdy detal tak, aby wszyscy uczestnicy wspominali o evencie jeszcze długo po jego zakończeniu i nie mogli doczekać się kolejnego.

Podsumowanie

Jeśli nie masz głowy do wybrania miejsca lub odpowiedniej oprawy organizacji takiego firmowego podsumowania roku napisz do nas. Chętnie wrócimy z doskonały ofertami, a Ty wybierzesz najbardziej trafiony obiekt.

2023-10-22