3 sposoby na organizację udanego firmowego przyjęcia świątecznego

W okresie przedświątecznym wiele firm organizuje specjalne spotkania, na których pracownicy mogą wspólnie celebrować zbliżające się święta. Wigilia firmowa, czy firmowe przyjęcie świąteczne, to wyjątkowa okazja do budowania oraz wzmacniania relacji między pracownikami i kształtowania pozytywnego ducha zespołowego. Jest to idealny czas na podziękowanie członkom organizacji za mijający rok wspólnej pracy.

Popularne formy organizacji wigilii firmowych

Organizacja eventu świątecznego w miejscu pracy

Zdecydowanie jedną z najbardziej ekonomicznych możliwości jest zorganizowanie firmowego przyjęcia świątecznego w firmowym budynku. Firma nie ponosi kosztów wynajmu sal konferencyjnych i obsługi kelnerskiej. Organizacja eventu ogranicza się głównie do ustalenia daty i godziny, zwykle krótkiego spotkania.

Aby nadać miejscu świątecznego klimatu, można udekorować biuro oraz zapalić aromatyczne świeczki. Jeśli chodzi o świąteczny posiłek to możliwości są dwie, albo podzielić się zadaniami i samodzielnie przygotować dania, albo skorzystać z wcześniej zamówionego cateringu. 

Organizacja wigilii w restauracji

Firmowe spotkanie świąteczne organizowane w restauracji jest bardzo często wybieraną opcją. Kluczowym jest dobór odpowiedniego lokalu i wcześniejsza rezerwacja odpowiednio dużej przestrzeni.

Spotkanie może mieć formułę siedzącą, stojącą lub mieszaną. W zależności od ilości osób i budżetu istnieje możliwość rezerwacji wydzielonej przestrzeni, piętra lub całej restauracji na tę uroczystość. Menu również zazwyczaj jest kwestią umowną, gdyż kuchnia jest w stanie przygotować dania spoza karty. Ważne, by sala bankietowa posiadała odpowiednią oprawę, a dania oraz obsługa, spełniały najwyższe standardy.

Organizacja firmowego eventu świątecznego w hotelu

Opcja ta nie należy do ekonomicznych, ale może przynieść większe korzyści, ze względu możliwość dostarczenia większej ilości wrażeń. Organizacja wigilii firmowej w kompleksie hotelowym to doskonały pomysł na stworzenie wyjątkowego i luksusowego świątecznego doświadczenia dla pracowników. Dzięki bogatej ofercie wielu hoteli zarówno w dużych miastach jak i poza ich granicami, możliwości są niemalże nieograniczone. Sale konferencyjne zamieniane są czasowo na bankietowe, okraszone dekoracjami, wyjątkowym, zimowym menu, atrakcjami czy gośćmi specjalnymi. Znalezienie idealnej lokalizacji do organizacji uroczystej wigilii nie jest łatwe, zwłaszcza, że miejsca te zwykle są rezerwowane kilka miesięcy przed planowanym wydarzeniem. 

Nowości w organizacji firmowych spotkań świątecznych

Wigilia zdalna

Pandemia udowodniła nam, że praktycznie wszystko możemy załatwić zdalnie, jak się okazuje, wigilia firmowa również może odbyć się w formie innej niż stacjonarna. To rozwiązanie będzie idealne dla firm posiadających oddziały w różnych częściach świata. Poproszenie pracowników o przygotowanie świątecznych dekoracji w miejscu pracy oraz posiłku pozwoli poczuć namiastkę prawdziwych świąt. Wprawdzie nic nie zstąpi spotkania face-to-face, jednak i taki gest docenią osoby, którym ciężko byłoby dotrzeć w określone miejsce.

Wigilia tematyczna

Coraz więcej firm decyduje się na bardziej odważne pomysły. Tematyczny event świąteczny jest sumą karnawału oraz świąt. Stylistyka jest dowolna od tzw. retro, fantasy czy szalonych lat 80. Odchodzi się od tradycyjnej formuły dań czy schematu życzeń. Celebruje się udane kontrakty, wyróżnia osoby, które w znaczny sposób przyczyniły się do sukcesu w kończącym roku. Warto zadbać, aby szukany obiekt spełniał wymogi wybranej formuły, a ona pasowała do kultury organizacji.

Tematyczne spotkanie świąteczne na pewno dostarczy niezapomnianych wspomnień oraz mnóstwo dobrej, zespołowej zabawy. 

Wigilia kulinarno-edukacyjna

Ostatnim, gorącym  trendem w organizacji eventów świątecznych są lekcje gotowania. Podczas nich uczestnicy nie tylko budują lepsze relacje między sobą, gdyż liczy się współpraca, ale także nauczą się czegoś nowego, dzięki czemu wigilia ta może zapaść im na stałe w pamięci. Podczas zajęć możemy dodatkowo zorganizować degustację win, zapoznać z odmiennymi kulturowo obszarami świata.

Wiele obiektów hotelowych wychodzi z sezonową ofertą na organizację tego typu warsztatów. Warto z wyprzedzeniem wyszukać i zarezerwować przestrzeń na tego typu wydarzenie.

Podsumowanie
 

Jeśli właśnie szukasz odpowiedniego miejsca na przyjęcie świąteczne, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki na stronie KONFLINX – przejrzyj obiekty, wyślij zapytania do wybranych hoteli i odbierz prezentację ofert. Jeśli nie znalazłeś satysfakcjonującego wyniku - napisz do nas: info@konfilnx.pl

Szybko wrócimy z ciekawymi propozycjami!

2023-10-15
© 2024 konflinx.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
v:0.1.2146()