Hotel Bazar Poznański

Aleje Marcinkowskiego 5, Poznań


O obiekcie


Bazar Poznański położony jest w centrum Poznania, w pobliżu Starego Rynku, przy Alejach Marcinkowskiego. 2 minuty do Starego Rynku.

Sale konferencyjne: Sala Biała w Bazarze Poznańskim to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, w którym historia łączy się z nowoczesnością. W sali, o powierzchni 225m2, odbywają się konferencje, gale, bankiety, wesela i koncerty o najwyższej rangi. Możliwości aranżacyjne:  bankiet zasiadany przy okrągłych stołach - do 150 uczestników;  bankiet stojący w formie koktajlu - do 300 uczestników; konferencja układ teatralny - do 170 uczestników. Ponadto, do dyspozycji pozostają jeszcze dwie sale: Nowa 42m2 oraz Marmurowa 62 m2.

Dodatkowe atuty:  Obiekt posiada 35 pokoi 2-osobowych,  co daje 70 miejsc noclegowych. Bazar to jeden z najważniejszych symboli Poznania i Wielkopolski. Powstał w 1838 roku dzięki inicjatywie Karola Marcinkowskiego i powołanej przez niego spółce udziałowej, której celem była budowa hotelu przeznaczonego dla polskiej klienteli i sklepów dla polskich kupców. Hotel, któremu nadano nazwę "Bazar" powstał przy ulicy Nowej, obecnie Paderewskiego. Jego budowa zakończyła się w 1841 roku. To z okna tego obiektu Ignacy Paderewski wygłosił patriotyczny odzew, wywołując Powstanie Wielkopolskie w 1918 roku, które przyniosło Wielkoplanon niepodległość.

Sprawdź z Konflinx, czy Twoje wydarzenie biznesowe, mogłoby się odbyć w tym właśnie miejscu.