ICE Kraków

Marii Konopnickiej 12 a, Kraków

Konferencje
Spotkania biznesowe
Specjalne wydarzenia

O obiekcie


Centrum Kongresowe ICE Kraków to biznesowa i kulturalna wizytówka miasta. Zlokalizowana w samym sercu Krakowa, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń naprzeciw Zamku Królewskiego na Wawelu, tuż przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych. Do obiektu można dojechać samochodem zarówno z Kraków Airport, dworca PKP i PKS, a także z każdej innej części Krakowa.

To nowoczesny obiekt światowej klasy, spełniający wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki scenicznej. Jego autorami są pracownie Ingarden & Ewý Architekci z Krakowa i Arata Isozaki & Associates z Tokyo. Projekt został nagrodzony za spektakularną bryłę budynku, wpisującą się łagodnie w krajobraz nabrzeża wiślanego. ICE Kraków dysponuje czteropoziomowym przeszklonym foyer, z którego roztacza się panorama miasta z majestatycznym zamkiem królewskim na Wawelu.

Sale konferencyjne: 4 główne sale: Audytoryjną (1915 miejsc), Teatralną (600 miejsc), Kameralną (300 miejsc) oraz Zespołem Sal Konferencyjnych (400 miejsc), a także wieloma pomieszczeniami wspomagającymi; przeszklonym, 3-poziomowym foyer z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu, zakole Wisły i dzielnicę Kazimierz, co łącznie tworzy komfortową przestrzeń dla 3200 uczestników rozmaitych wydarzeń.

Wyposażenie każdej z sal (oświetlenie, nagłośnienie, multimedia) zawarte jest w cenie najmu. Każda z sal posiada wbudowane lub mobilne ekrany i projektory. Trzy sale mają na wyposażeniu kabiny do tłumaczeń symultanicznych.

Sala Audytoryjna S1 to wielofunkcyjna sala w układzie częściowej winnicy (z widownią otaczającą scenę z trzech stron) znakomicie dostosowana do funkcji konferencyjno-kongresowych i koncertowych. Umożliwia realizację wydarzeń o różnej skali do 1915 osób. Sala Teatralna S2 to wielofunkcyjna sala na planie prostokąta (shoebox), wyposażona w scenę typu pudełkowego. Liczba miejsc w maksymalnym wariancie dochodzi do 600.

Składana trybuna na najniższym poziomie pozwala uzyskać płaską powierzchnię na wystawy i bankiety. Sala Kameralna S3 to przestrzeń o pow. ok. 500 m2 mieszcząca w max. układzie teatralnym ok. 300 miejsc z trybuną (do 400 na płasko).

Można podzielić ją na dwie niezależne części. Zespół Sal Konferencyjnych S4 z dostępem do światła dziennego oraz widokiem na Zamek Królewski na Wawelu obejmuje przestrzeń konferencyjną o powierzchni ok. 500 m2, którą można elastycznie dzielić za pomocą systemu ścian akustycznych nawet do 11 mniejszych sal.

Centrum Kongresowe ICE Kraków posiada studio nagraniowe dla wydarzeń hybrydowych w samym sercu Krakowa, co pozwala na odkrycie nowego wymiaru eventów. Studio umożliwia przekroczenie granic standardowych możliwości i za pomocą najlepszych rozwiązań technologicznych łączy świat offline i online.

Wokół Centrum Kongresowego znajduje się specjalny układ komunikacyjny obejmujący parkingi naziemne, zatokę autobusową, parkingi dla rowerów oraz dwupoziomowy parking podziemny dla 335 samochodów.


Konflinx zaprasza do zadawania pytań dotyczących oferty tych przestrzeni! Wyślij swoje zapytanie!

Szczegóły

Sale konferencyjne

4

Sale konferencyjne

Sala Teatralna
Pojemności sali konferencyjnej w konfiguracjach
Kino
600
Klasa
100
Podkowa
200
© 2024 konflinx.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
v:0.1.2146()